škola tenisu

Tenisová škola

Tenisová školička


TURNAJ DĚTÍ

Vážené kolegyně a kolegové,

v neděli 21. června 2020 bude od 9 do 13 hodin turnaj nejmladších dětí. Budou obsazené dva kurty.
Následně od 13 do 18 hodin bude další část turnaje, kdy budou obsazené všechny kurty.


Pavel


Mladší žáci

Kontrolní oddílový turnaj všech mladších žáků se uskutečnil 2.června  za krásného nedělního odpoledne, hned  po podobné akci pro šestileté a sedmileté děti. Nejedná se o nic oficiálního, všechno je příprava, nikde žádné davy diváků, takže žádné nervy, soupeřem je kamarád či kamarádka. Když už jsme však na kurtu a hrajeme, nevyhneme se snaze, bojovnosti až zarputilosti. Jak kdy.  Ovšem trenéři pozorně sledují, někdy radí  a ukládají do paměti  přednosti a nedostatky všech aktérů. Mnohé děti se zlepšují zápas od zápasu a pro všechny platí: Hrát více zápasů!   Zápasové zkušenosti se jinak nezískají, jistota na podání také kolísá a konečně i samotné počítání a přehled o celkovém skóre zápasu se musí připojit ke hře.  Jedná se zároveň o nejstarší děti tenisové školičky, pokrytí celé plochy kurtu pohybem už získávají a jsou k vidění laciné chyby i kvalitní výměny.

 


Tenisoví mladší žáci také soutěží

Ačkoli se nám v této věkové kategorii nepodařilo dát dohromady soutěžní družstvo pro nedostatek chlapců, děti si také zahrály se soupeři mimo okruh svých kamarádů z oddílu. Na nedělní dopoledne 19. května jsme pozvali ke vzájemné konfrontaci mladší žáky z LTC Kolín. Přijela čtyři děvčata a jeden chlapec a z naší strany nastoupilo družstvo podobného složení.

    Naše děti to rozhodně neměli  jednoduché, na straně soupeře byly větší tenisové zkušenosti, kvalita i větší vyhranost, ale naši se určitě na kurtech neztratili a mnohdy svým soupeřům také nadělovali vítězné údery, urvali pro sebe gamy či se přetahovali o celkové skóre.  Jednotlivé výsledky nejsou až tak podstatné, soupeři toho jistě vyhráli více, cenné jsou hlavně nabyté zkušenosti. Takže vzhůru do dalšího trénování, budeme mít ještě možnost to „kolíňákům“ oplatit v podzimní odvetě.                      

                                                                          Jan Chval


Soutěž babytenisu – jaro 2019

Po delší pauze se náš oddíl opět objevil v soutěžních mládežnických tabulkách. Možná je to sám o sobě ten nejdůležitější zápis,  jako předzvěst světlejší  budoucnosti tenisové mládeže v Týnci nad Labem. Bez ohledu na výsledky, chytili jsme se drápkem tenisu soutěžního a neměli bychom se pustit ani v následujících letech. Jak už kolikrát zmíněno, do žákovských družstev nám chybějí  chlapci, tak aspoň ten babytenis.

   Jak se můžete dopátrat spolu se všemi výsledky na oficiálních stránkách svazu, naše skupina byla sedmičlenná. Konečná bilance družstva – tři vítězství, tři porážky, v tabulce třetí místo. Není to směrodatné, resp. neodráží to nikde práci samotnou, jelikož příští rok většina dětí z této kategorie vypadne a budou hrát zase úplně jiní. Když se nám podaří zachovat pro další roky věkovou kontinuitu v této soutěži, budeme rádi. U nás nefungujeme systémem náboru talentovaných jedinců jako ve větších oddílech. Budeme rádi za každé snaživé dítě, zájem, píle a podpora je někdy důležitější nežli pohybové předpoklady  a stejně se prezentujeme také vůči všem sponzorům a podporovatelům.

   Družstvo jsme vám představili již před soutěží, bylo šestičlenné a na každý mistrovský zápas jsme se dostavili  v nutném počtu čtyř hráčů, což se nedá říct o všech soupeřích. Některé výsledky týmu  tak byly pokřivené a utkání neodehrána na kurtech v úplnosti.  Jednotlivé výkony hodnotit nebudeme, děti  si zahrály v jiném prostředí, s neznámými soupeři a tak jsou to především zkušenosti a vlastní porovnání tenisu, co získaly. Porovnání z našeho pohledu – pokud se děti dostanou do družstva, resp. berou tenis natolik vážně, že hrají soutěž, tenis umějí. A to hlavně v technice provedení úderů. Být obratný a rychlý nikoho nenaučíte, správně zahrát úder však ano. Tady máme rezervy a tenisový potěr by měl mít snahu se opravdu učit a zdokonalovat, popřípadě napravovat chybné provedení, ne jen odehrát míč na druhou stranu. No ale chuť do sportování především, že? 

    Všem hráčům – Danielka Motlová, Anička Kratochvílová, Sára Pánková, Hynek Mariánek, Vojta Přichystal, Ondra Mikuš   - děkujeme za odehrané zápasy, výsledek je potěšující a máme z něj radost nejen my trenéři  a rodiče, ale celý oddíl. Z nutných proher si nic nedělejte, výhry zapamatujte. Hynek jako nejmladší odehrál týmovou dvojku skvěle a jistě bude oporou v dalším roce.   


Oddílový turnaj – jaro 2019

Předposlední  červnová neděle byla opět na kurtech ve znamení dětského tenisu. Na celodenní akci  se postupně objevili všichni naši toho času přítomní svěřenci. Turnaj jsme tentokrát rozdělili na dvě části – dopoledne odehrály zápasy dvě mladší věkové kategorie a odpoledne nastoupili hráči babytenisu, po nich potom mladší žáci. Pro nás pořadatele, trenéry a rozhodčí, jakož i pro rodiče různě starých sourozenců to byl model přijatelnější, přehlednější a celkově méně náročný.

 

   Ti nejmladší už mají za sebou přes rok tréninků a k zápasům jsme jim zmenšili opravdové kurty, takže pro ně již započala cesta postupného zvětšování a zvětšování hrací plochy až k plnohodnotnému kurtu.  Jako i loni bylo pro děti základním úspěchem zahrání podání a mnohdy toto rozhodovalo o celkovém výsledku zápasu. Dětí se sešlo sedm a tak si odehrály zápasy každý s každým do dvanácti bodů.   Vítězem se stala Dora Kolomazníková, jednotlivé výsledky v přiložené tabulce a na fotografiích jistě tuto skupinku najdete.

   V další kategorii se sešlo rovněž sedm dětí a zvolili jsme systém každý s každým do čtyř gamů. Mnohdy i tady byly gamy na podání spíše nevýhodou, jistota stále chybí, ale pokud došlo k delší výměně, většinou si zasloužila následný potlesk všech přítomných. Kurt jsme zkrátili jen o metr a půl, takže hra vyžadovala opravdu hodně běhání a někdy nás hráči nechtěně „vyšplouchly“ vzájemným pinkáním tři metry od sítě. J Děti se však přesvědčily, že pokud je úder správně zahraný a dlouhý, většinou bývá i vítězný. A viděli jsme i hodně právě takových. Nebyla nouze o překvapení a vítězkou se stala i přes její občasné tréninkové furiantství  Nela Kolomazníková, zejména díky stabilní hře a odpovídající úderové jistotě.

    Nejen ti úspěšní, ale všichni aktéři dostali při vyhlášení výsledků diplomy, baťůžek s věcnými cenami (ani vám teď nedokážu říct, co v něm všechno bylo… )a trofejní samolepku na raketu. Půl hodinky pauza a už se scházejí všichni starší.

    „Všichni“ je trochu nadnesený pojem, jelikož jich nakonec není ani polovina. Inu pro někoho není tenis středobodem zájmu, někdo má rodinou akci a mnohé děti dělají zkrátka těch aktivit hodně, což má někdy vliv i na tréninkovou účast. Nic proti, široký záběr a to nejen sportovní = všestranný rozvoj.

   Devítileté děti toho tedy díky účasti v soutěži odehrály na jaře dosti, sešla se nám teď pouze děvčata a ve třech si mohla zahrát proti soupeřkám jeden celý set. Děvčata se dobře znají nejen po stránce tenisové, neměly se čím překvapit a oproti soutěžním zápasům se někdy zdály v až přílišné pohodě. Jak kdo. Jeden souboj se tedy vyhrotil až do napínavé koncovky – viz přiložená tabulka. (hodnocení sezony babytenisu na jiném místě). Turnaj  vyhrála přesvědčivě Anička Kratochvílová.

  A nakonec opět mladší žactvo – čtyři účastníci, samá děvčata. Zahrály si také na jeden set každá s každou. Loni jsme je rozdělovali do dvou skupin dle věku, teď už se s tím ty mladší musely vypořádat a nevedly si špatně. Utkání byla zajímavá, průběhem i předvedeným tenisem. Převahu potvrdila Bára Kratochvílová, ale soupeřky ji také prověřily. Zdá se, že co se týče děvčat, jsme  vzhledem k soutěžím družstev celkem bez starostí na roky dopředu, jen ti chlapci … .

   Odpoledne se neslo v komornější atmosféře, díky nízké účasti jsme nemuseli nikam spěchat a děti si mezi zápasy dopřávaly zaslouženou pauzu a bohaté občerstvení z rozličných domácností.

 

     Ještě tenisové odměny pro nejlepší, po neděli poslední týden skupinových tréninků, krásné vysvědčení a hurá na prázdniny !

 

    Závěrem poděkování za pomoc s obstaráváním cen všem přispěvovatelům z řad sponzorů a rodičů, Míše za pomoc s řízením zápasů i za nutné záskoky v trénincích.

 

     Všem hráčům děkujeme za účast, jen vytrvat a pokusit se hrát i o prázdninách, na konci prázdnin vás opět prověříme.  

                                                                                           trenéři   Honza, Vítek, Bára


Příprava družstva

Zatímco naše družstvo babytenisu na jaře svádí soutěžní boje, v domácích podmínkách se již připravují jejich nástupci. Tato tréninková skupina má trochu nahuštěný program, děti by měly odehrát co nejvíce zápasů, aby v příštím roce se ctí navázaly na svoje starší kamarády. Jestli všichni u tenisu vydrží, mohli bychom příštím rokem opět nominovat tři chlapce a tři děvčata, nemusíme se tedy neúčasti v soutěži obávat. Děti přeci jen trénují již třetím rokem a na jakés takés jistotě v provedení úderů to je znát, což dokazují ve vzájemných zápasech. Takže také tady pár akčních fotek. 


BABY TENIS 2019

       Po letech se Týnec nad Labem opět dočkal mládežnického soutěžního tenisového družstva.

Děti se zúčastní soutěže ve věkové kategorii babytenis – tj. děti do věku devíti let. Soutěžní družstvo jsme postavili šestičlenné a k naší radosti se zúčastní vlastně všechny děti tohoto věku z tenisové školičky.

  Byli jsme nalosováni do sedmičlenné skupiny, soupeřem budou dvě družstva LTC Kolín, TK Pacov, Oáza Říčany, Sokol Říčany, Tenis klub Úvaly. Chtěli bychom pozvat všechny příznivce tenisu, kamarády hráčů i nejširší veřejnost zejména na domácí zápasy, které proběhnou

11. května, 8. června (možná změna) a 22. června. Věříme, že si soutěžní sezonu užijí nejen rodiče a my trenéři, ale především děti samotné. Všechny nabyté zkušenosti se jim budou hodit do dalších tenisových let.

Takže konečně jmenovitě naše tenisová reprezentace: Danielka Motlová, Sára Pánková, Anička Kratochvílová, Ondra Mikuš, Vojta Přichystal, Hynek Mariánek.   Na fotce se vám představují sami, zatím tedy v klidu, bez víření raket a bleskurychlého pohybu, který je jim vlastní. Na naše malé sportovce v akci se přijďte podívat sami.                            Jan Chval


Tenisová školička 2018

Tenisová školička 2018.

     

     Chodíme do tenisové školičky v Týnci nad Labem a hrajeme tenis.

Máme rakety, míče, žluté kužele a terče, švihadla, barevné kroužky, šátky a trenéry. A taky žebřík.

Máme na kurtu bílé čáry a síť na chytání nepovedených míčků. Skáčeme, běháme, cvičíme, soutěžíme, házíme, ale hlavně hrajeme tenis. Je nás hodně a hrajeme každý den. Proč ? 

Protože nás to baví.

Protože jsme venku.

Protože to chce táta s mámou.

Protože hraje ségra.

Protože se nám tenis líbí.

Protože když se nám úder povede, je to prostě paráda.

      Hrajeme, hrajeme, hrajeme. Hrajeme hlavně forhendy, bekhendy a taky něco, co neumí pojmenovat ani trenéři. Říkají tomu plácanec. A ten umíme zahrát  kdykoli. Trefujeme míče do kurtu, do sítě, do plotu a do všeho okolo hřiště, taky do řeky. A taky někdy do trenéra, ale ten dělá jakoby nic. Trenér se do nás taky trefuje a říkáme tomu „Hra na zajíce“. Hrajeme i jiné hry – „Krokodýly“ , „Pejska“ , „Policajty“, „Lišky“, „Na brankáře“ a spoustu dalších,  ale většinou zkoušíme trefit správně míček, zkrátka hrajeme tenis. Ne vždycky se to daří. Nejhorší je asi kombinace – plácanec a …. žbluňk! To si trenér jen povzdychne a nevěřícně zakroutí hlavou. A my šupajdíme pro podběrák a lovíme míček z vody.

   Hop a bum! Hop a plác!  A ještě, a ještě. Hrajeme, až se z nás kouří, hrajeme, až z míčků létají chlupy. Voda v Labi pořád teče a my pořád hrajem. Tráva nebyla nejdřív žádná, pak byla zelená s kytkama, potom hnědá a teď zase zelená a my hrajeme stále. Někdy taky trochu zlobíme. Proč? Protože ve škole to nejde. A protože jsme děti. Už jsme ztratili 23 míčků, vypili 85 limonád, načmárali do antuky šedesát čtyři obrázků, šestnáctkrát dohnali trenéra k zoufalství a stošestapadesátkrát mu udělali radost.

   Tentokrát jsme hráli všichni i v neděli, protože byl turnaj. Když se všechno počítá, jsou to opravdové tenisové zápasy a je tu spousta lidí. To se snažíme ze všeho nejvíc. I když něco sladkého nakonec dostaneme všichni. Nejlepší ale dostanou něco navíc.

   Nejdříve jsme měli nějaké soutěže a potom se začalo hrát. Počasí teda hrůza, zmokli jsme úplně všichni. Už jste někdy hráli tenis s kapucí na hlavě? My tedy ano. I když někteří běhali i při dešti v tričku. A protože to byl turnaj, prozradíme, kdo byl nejlepší. Nejlepší byl Zdeněk, taky Barborka, Danielka, Nela a Dominika, ta je nejmladší.     

  

    Přes zimu budeme trénovat v hale a na jaře jim to nandáme.

Komu?

 Všem.

 I těm ostatním.

       Už padá listí ze stromů a my ještě hrajeme.

 

 

                                                                        Děti tenisového oddílu

 

 

 

        Pro zvýšení serióznosti příspěvku přikládáme i pohled trenérů na uplynulý turnaj:

      Každoroční konání závěrečného dětského turnaje bylo tentokrát poznamenáno nepřízní počasí. Pokud chtěl někdo prověřit odolnost našich malých sportovců, povedlo se mu to dokonale. Hned po skončení úvodních dovednostních soutěží začalo slabě mrholit a jediná změna se projevila přechodem do sice slabého, ale neustálého deště. I díky této lapálii se zúčastnilo jen 26 dětí ve věku od čtyř do jedenácti let. Chuti jim to nicméně neubralo, jakmile se děti zakously do zápasů, šlo všechno stranou. Možná, kdyby někdo rozumný přišel a pronesl „Neblázněte, v tomhle se hrát nedá!“ a odvlekl děti z kurtů (pokud by se nechaly) …    Jenomže nikdo takový nepřišel a tak jsme nakonec všechny zápasy (až na dva) dohráli. A protože i zázemí turnaje díky rodičům fungovalo na jedničku – stravování, teplé nápoje, převlékání, sušení, můžeme prohlásit, že se to zvládlo. Děti zaslouží pochválit nejen za výdrž, ale i za předvedené výkony na kurtech. Déšť, mokrý kurt, těžké míče. Když zvládli toto, bude pro ně každý další tenis hračkou. I při vyhlašování výsledků jsme se všichni tísnili na verandě klubovny, což ztížilo práci všem akreditovaným fotoreportérům. Až po dekorování účastníků déšť poslušně ustal a čeká na další naši akci.

 

 Takže k výsledkům:

Nejmladší kategorii, jejíž zápasy se odehrávaly na dětském kurtu, vyhrála Dominika Motlová.

 

  Skupinu 6 – 7 let (plus pětiletý Jakub Indrák – jemu všechna čest) vyhrála Nela Kolomazníková.

  Hrálo se na zkráceném velkém kurtu a tato skupina byla také nejpočetnější. Soutěž vrcholila vyrovnaným finálovým zápasem.

 

  Další skupinu tvořili naši adepti na soutěž babytenisu v příštím roce a proto hráli už na celém kurtu.

  Skupinu vyhrála Danielka Motlová.

 

  Barborka Motlová se stala další vítězkou skupiny – čtyři účastníci, vesměs devítiletí.

 

 A konečně nejstarší kategorii vyhrál dle očekávání Zdeněk Mikuš (jediný se soutěžními zkušenostmi).

 

 

    Závěrem ještě jednou poděkování všem účastníkům, Míše, Jirkovi a Michalovi za pomoc s řízením zápasů a těšíme se na další akce mládežnického tenisu našeho oddílu.

 

                                                                              trenéři  Honza, Vítek, Bára


Tenisová školička docela naruby

Jestli si děti při svých tenisových trénincích patřičně „užívají“ rad, napomínání a povzbuzování svých rodičů netušíme, každopádně to při všem tom honění za míčky a valících se pokynů od trenérů nemají jednoduché. Tak jsme jim chtěli dát možnost to rodičům oplatit a pozvali k nedělnímu sportování rodiče samotné, rolí zapálených fanoušků se potom měly ujmout přítomné tenisové naděje.

A že bylo na co se dívat!  Zúčastněné dvojice se utkali ve třech míčových hrách – tenisu, badmintonu a nohejbale a při účasti devíti párů systémem každého s každým se projevovala nejen sportovní šikovnost, ale i výdrž, chcete-li fyzická kondice. Zatímco trenérský tým jen po celou dobu potvrzoval svoji sportovní erudovanost, rodičovské páry se pustily do hraní prestižních zápasů s vervou i potřebným humorem. On totiž takový nohejbal s gumovým míčem a dejme tomu pozměněnými pravidly může být nejen obtížná disciplína, ale i děsná psina. A zahrajte si s gumovým, a tudíž nevyváženým míčem tenis. Onen kulatý prvek se potom ukazuje nadmíru poťouchlým, v letu jakoby nezávislým na záměrech a vůli hráčů. Badminton se oproti tomu zdál ve stísněném prostoru dětského kurtu poněkud statickou a snadnou disciplínou, ačkoli je to sport nejrychlejší a velice dynamický. To změníme v příštím, druhém ročníku. A naši malí fanoušci ? Ti se záhy po zahájení zápasů zabavili svými vlastními roztodivnými hrami v areálu, jak to umí jen děti.


A protože to celé byl turnaj se všemi náležitostmi, sluší se zde jmenovat vítěze. Putovní pohár si tedy odnesly Klára Pánková, Renata Přichystalová a Katka Motlová. Holkám (snad mi odpustí ten familiérní výraz) blahopřejeme! Ještě podotýkám, že to bylo jediné družstvo bez mužského zastoupení, prostě šikulky.


Za účast děkujeme všem! Ostatně sportovní zábavu a příjemné odpoledne jste vytvořili sami sobě, my jsme tomu jen dali formu. A konečně, tenisová školička by neexistovala, kdybyste ke sportu nevedli i své děti, což je asi nejdůležitější.                 

                                                                                               

Za trenérský tým   Chval Jan  


Dětský turnaj

                       Turnaj dětí k ukončení letní sezóny 2017.

 

  Na rozdíl od vedení drtivé většiny světových turnajů se náš pořadatelský tým ukázal být  vysoce kreativní a mohl si tak dovolit konání turnaje posunout z 24. září na 1.říjnaa uniknout tak z původní, jak se ukázalo deštivé a studenézářijové neděle. Prvního října nás tedy uvítalo krásné, ranně podzimní počasí, takže se všichni účastníci nemuseli tísnit pod ochrannou klubových prostor, ale hned po příchodu se malí sportovci ihned vrhli na procvičování svých dovedností u tréninkové stěny, či rovnou na připravených kurtech. 

  Po zahájení a prezentaci si hráči vyzkoušeli pohybové, tenisové i netenisové disciplíny, jejichž výsledky jim zůstaly zaznamenány na osobních kartách. Tato hodinová příprava sloužila k rozcvičení za vydatného povzbuzování dospělého doprovodu a někde i k nabrání potřebného sebevědomí do následujících klání.

   Jako už tradičně byly děti k turnaji rozděleny do věkových skupin a ve všech se dokázal odehrát systém dvouher každý s každým, třebaže jsme museli tentokrát využít opravdu celý areál s pěti kurty + dětským kurtem. Chtěl bych na tomto místě poděkovat kolegům z oddílu za ujmutí se rolí rozhodčích, bez nich by jsme tuto roli nezvládli. Na rozdíl od letních turnajů, které bychom mohli nazvat kontrolními, či pracovními a jejichž četnost bychom mohli i navýšit, tento by měl dětem (a to zejména starším) ukázat nejen porovnání své výkonnosti v rámci členů oddílu, ale také dát nějakou představu o všech rozličných stránkách tenisových turnajů. Že kromě tenisových dovedností získaných tréninkem se zde projeví i psychická odolnost, bojovnost, taktika a nakonec, že se každý sportovec (byť nejmenší) musí naučit nejdříve prohrávat, jako podmínku pozdějších vítězství.    Vlastní výsledky uvádíme v původních tabulkách v příloze a na tomto místě bych zmínil pouze vítěze: V kategorii ročníku narození 2011 a mladších – Jan Krejčík

ročník 2010 – Anna Kratochvílová

ročníky 2008, 2009 – Barborka Motlová

ročník 2007 – Lucie Havlíčková      pozn. jelikož Lucka s námi netrénuje a na 

                                            turnaji hostovala, v rámci oddílu – Veronika Beránková

     

     K jednotlivým výkonům se jako trenéři moc vyjadřovat nemůžeme, díky rozhodování zápasů se náš přehled o hráčích omezil pouze na jednu skupinu. V celém turnaji se jistě odehrávaly zápasy dramatické i ty jednoznačné, kvalitní výměny i hned zkažená podání, výsledkové zvraty, zklamání a radosti, zkrátka vše co k dětskému tenisu patří.

   Přestože rodiče měli samozřejmě nejvíce starostí se sledováním a obstaráváním svých bojujících ratolestí, našli si i čas na doplňkový turnaj ve čtyřhře badmintonu, jehož průběh rovněž uvádíme v příloze.

  Díky hezkému počasí jsme mohli přivítat i nezúčastněné diváky a kolemjdoucí,  bylo zde tedy opravdu rušno. Co si můžeme pro náš tenisový areál přát více.

  Po vyčerpávajícím odpoledni (pro tenisty i rozhodčí) ještě opéci buřty na ohýnku a už se chystá dekorování vítězů. Pro ně jsme měli možnost využít i nějakých věcných cen, ale něco si snad odnesl každý účastník, přinejmenším ojedinělý zážitek.

 

                                                                   za trenérský tým     Jan Chval

 

 

  Ještě pár organizačních informací: Tréninky v hale začínáme v pondělí 30.10. v 16h pro nejmenší a  v sobotu 4.11. postupně od 11 hodin. Všichni už by měli být informováni jednotlivě. Cena na celou zimní sezonu (končíme s posledním březnem) vychází na 1407,- Kč/dítě, platit možno postupně.

  Na jaře bychom rádi otevřeli novou tréninkovou skupinu pro nejmenší děti, zájem prosím avizujte s předstihem, abychom organizačně zvládli všechny termíny tréninků. A pokud by chtělo s námi začít hrát tenis i starší děcko, jaro je pro to ideální !

 

 

 

 

Honza


Zprávy ze školičky

I během letošní zimy děti nezahálejí a dle možností se připravují na hlavní letní sezonu a kdo ví, třeba na nějaké ty opravdové zápasy.
   Na trénování máme k dispozici ve sportovní hale jednu hodinu v pondělí a dvě hodiny v sobotu, ve středu pak hodinu v malé tělocvičně školy.  Pod vedením tenisové akademie PTA trénuje v pondělní hodině až 9 dětí, což je jistě náročnější  na vedení a organizaci tréninkové hodiny, a také vytížení  dětí nemůže být podle našich představ. Vhodné termíny v hale jsou však již dlouho obsazené a nepodařilo se nám další hodinu ve všední dny získat. V sobotu trénují dvě skupiny, celkem 12 dětí, i když málokdy máme plnou účast. O to více se snažíme odstraňovat technické nedostatky v provedení úderů  a používat pomůcky, které nám halové prostředí oproti antukovým kurtům dovoluje. V malé tělocvičně potom trénují nejmenší děti a vzhledem k omezenému prostoru a počtu osmi dětí docházejí  ve dvou skupinách jednou za čtrnáct dní.   I tady se zaměřujeme především na všestranné pohybové dovednosti, jelikož prostor plnohodnotnou hru nedovoluje. Takže všichni pracujeme a trochu se bavíme, když jsme malí tak se bavíme a trochu pracujeme.    
        V zimě opět čerpáme dotaci oddílu v celkové výši 5tis. Kč, kterou používáme na částečnou úhradu za provoz haly, který při menším počtu dětí podstatně zvyšuje finanční zatížení účastníků.
  Už abychom byli venku. 
   Myslím, že mezi staršími dětmi jsme poptávku po tenise v Týnci n/L už takřka uspokojili  a na jaře 
bychom mohli otvírat novou tréninkovou skupinu zase pro nejmenší děti, pokud bude zájem. 
   Před startem letní sezony nás čeká znovu rozdělení do tréninkových skupin, pokud došlo u dětí k nějakým změnám v dalších mimoškolních aktivitách, vybrat termíny a zvolit četnost trén. hodin v týdnu.  O všech zamýšlených či vynucených změnách a návrzích bychom rodiče informovali na nějaké společné schůzce, nebo jednotlivě dle možností, a to po členské schůzi oddílu v březnu.
   Halovou sezonu bychom také s koncem března ukončili, necháme dětem nabrat duševních sil a chuti a dle počasí zahájíme na kurtech snad ještě v dubnu.  Přivítáme samozřejmě rádi  každého  človíčka se zájmem o tenis či sport jako takový, ostatně na kurty se na nás každý může přijít podívat a plácání do míčku si vyzkoušet.
                                                             S přáním brzkého jara    za tenisový oddíl       Chval Jan
 


Sportovní dětské odpoledne

V neděli 25.9. se konalo na kurtech Josefa Číhy sportovní odpoledne pro všechny registrované děti našeho oddílu. K dnešnímu datu v oddíle trénuje  28 dětí ve věku 4 – 9 let, tohoto sportovního klání  se jich pak zúčastnilo dvacet. Počasí nám na konec září nebývale přálo a slunečná připomínka léta umocnila dobrou náladu všech sportujících i diváků. Na závěr letní sezóny si děti konečně měly zahrát opravdový tenis a zúročit tak svoje tréninkové úsilí a to pro někoho takřka dvouleté, jiný se s odvahou zúčastnil tenisového turnaje po pouhých několika trénincích. Zejména na ty nejmenší jsme byli zvědavi, jak se vypořádají s nutností uvést míček do hry, vrátit „podání“ soupeře, vyrovnat se s velikostí kurtu, počítáním skóre, plnými tribunami diváků… . Zkrátka vstup do tenisového světa se vším všudy. Všechny děti totiž zatím pouze „čelily“ při tréninku přihrávkám trenéra, zřídkakdy spoluhráče a koncentrace pochopitelně mnohdy pokulhávala za našimi představami.
    Děti ve věku 4 – 6 let hrály na dětském hřišti dle pravidel babytenisu, starší pak na zkráceném velkém kurtu, rovněž s počítáním skóre do deseti bodů.   Přestože níže uvádíme vítěze obou turnajů, šlo nám především o první zkušenost dětí s podobnou akcí, jež se pro někoho mohla stát podnětem do další nutné práce na tréninku a chuti do této skvělé hry. V neposlední řadě vítáme i jakýsi společenský přínos akce pro všechny děti i rodiče, jelikož tréninkové skupiny se po většinu roku na kurtech míjejí.
   Malí sportovci si k tomu ještě vyzkoušeli některé potřebné tenisové dovednosti – zasoutěžili v doplňkových disciplínách a zapsané výsledky mohou být pro ně měřítkem jejich tenisových pokroků v dalších letech.
   Konečně jsme také měli možnost zjistit, po kom že jsou naše děti tak šikovné.
Rodiče si totiž také zahráli s trochou recese a s nebývalou vitalitou tenisovou čtyřhru a když přihlédneme ke kvalitě a délce jednotlivých výměn …  opravdu bychom mezi rekreačními hráči oddílu rádi přivítali většinu z nich. Ideální situace – na kurtech celá rodina.
   Výsledky: ve finále mladších dětí porazila Anička Kratochvílová    Honzíka Cicvárka.
                    Na velkém kurtu přehrála Veronika Beránková  Zdeňka Mikuše.
Vítězům ještě jednou blahopřejeme !
  Celé odpoledne jsme završili opečením buřtů a samotným vyhlášením vítězů, z kterého je i pár fotografií. Toto podařené zakončení sezony ovšem nevylučuje, že nás během října podzimní počasí na kurty ještě pustí.
                                                    Za tenisový oddíl       Jan Chval
http://tenistynecnl.rajce.idnes.cz/Detske_odpoledne_na_kurtech/


Tenisová školička v hale

V zimní sezóně pokračuje tenisová příprava našich nejmladších členů v hale v Týnci nad Labem. Tréninky zajišťují trenéři z tenisové akademie PTA Kolín, se kterými jsme navázali spolupráci už od prvního náboru na jaře. Děti se zábavnou formou učí pohybům,  potřebným v tenisové hře i vlastním úderům, ve kterých dosahují viditelných pokroků.

Tréninků se zúčastňuje osm dětí, každé pondělí máme v hale vyhrazenu jednu hodinu a přestože je vyšší počet dětí v hodině náročnější na organizaci jednotlivých činností, všestranná osmiměsíční průprava nese první plody v podobě správně odehraných míčů. Ne vše se vždy podaří, ale snaha a zápal dětí i úsměvy přísedících rodičů nás plní optimismem do další činnosti. Nejnáročnější novinkou pro naši tenisovou drobotinu jsou pokusy o zvládnutí odehrání základních úderů v pohybu a odtud je už jen krůček k prohánění se s tenisovou raketou po kurtu. Takže na jaře v plné parádě !

Na jaře také rádi přivítáme všechny další zájemce o tenisovou přípravku.


Tenisová školička

Od května 2015 na tenisových kurtech TJ Sokol Týnec nad Labem funguje tenisová školička pod vedením profesionálního tenisového trenéra pana Slebodníka a jeho týmu z PTA Kolín. Tenisová školička je zastřešena oddílem, který se v rámci možností podílí na spolufinancování tréninků.

Zájemci o výuku jsou zváni na tréninky, které probíhají ve čtvrtek od 16,30 hodin a následně od 17,30 hodin. V případě zájmu a tenisový oddíl věří, že zájem bude trvalý, bude tenisová školička pokračovat i po prázdninách. Oddíl předpokládá, že tréninky na kurtech budou probíhat do října. Následně by tréninky probíhaly ve sportovní hale v Týnci nad Labem, případně ve školní tělocvičně.
Informace na telefonu 724 184 764.

Výbor tenisového oddílu


Nově zřizovaná tenisová školička na našich dvorcích

TJ Sokol Týnec nad Labem se po ročním přešlapování při výchově mládeže rozhodl angažovat profesionálního trenéra Matúše Slebodníka a jeho tým z PTA Kolín.V neděli 17. května 2015 od 16,00 hodin se na tenisové kurty v Týnci nad Labem dostavilo 9 dětí s rodiči a využily, za krásného dne, šance zatrénovat si pod vedením odborníků. První seznámení s tenisem bylo velmi pestré a všechny děti bavilo natolik, že se rozhodly zúčastnit se dalších tréninků. Tréninky budou probíhat vždy ve čtvrtek od 16,15 do 17,15 hodin a dále od 17,15 do 18,15 hodin. Další zájemci z řad dětí, narozených do roku 2010, které se chtějí naučit hrát tenis pod vedením odborníků, jsou vítáni a mohou se dostavit  na kurty v uvedených termínech.

Případné informace na tel. 608 407 381, nebo 724 184 764.


TJ Sokol Týnec nad Labem z.s.

Masarykovo náměstí 1
Týnec nad Labem 28126
IČ: 14801124
č. účtu: 2501388276/2010

Provozní záležitosti, hospodář oddílu a webové stránky: Ing. Pavel Hruška, tel.: 608 407 381
Tréninky dětí: Jan Chval, tel. 724 184 764
Správce: Aleš Malý, tel. 702 050 388TJ Sokol Týnec nad Labem z.s.

Masarykovo náměstí 1
Týnec nad Labem 28126
IČ: 14801124
č. účtu: 2501388276/2010

Provozní záležitosti, hospodář oddílu a webové stránky: Ing. Pavel Hruška, tel.: 608 407 381
Tréninky dětí: Jan Chval, tel. 724 184 764
Správce: Aleš Malý, tel. 702 050 388


© Všechna práva vyhrazena

Vyrobilo ® 2021 Studio Webdesign
Chabera - Tvorba stránek