Tenis aktuality

Aktuality tenisu Týnec nad Labem

POZVÁNKA NA VÁNOČNÍ TURNAJ 2018

Vážení sportovní přítelé, jako tradičně  pořádáme 25.  prosince 2018 od 9 hodin vánoční turnaj ve čtyřhře v hale v Týnci nad Labem.

Těšme se na vaší účast.

Pavel


POZVÁNKA NA UKONČENÍ LETNÍ TENISOVÉ SEZONY 2018

Na sobotu 17. listopadu 2018 jsem od 19 hodin zamluvil sál v hospodě U Buřivalů.  

Pojďme se společně rozloučit s letní tenisovou sezónou 2018, probrat co se nám povedlo a co méně a co naplánujeme na další rok.
Všichni členové oddílu jsou na tuto již tradiční akci srdečně zváni.


Pavel


Úklid kurtů na zimu

Výbor tenisového oddílu zve všechny hráče a hráčky na úklid tenisových kurtů před zimou. Brigáda bude v sobotu 17. listopadu 2018 od 9 hodin.

Přijďte všichni, kdo si i v nadcházejícím roce chcete zahrát na připravených kurtech.

Pavel


Tenisová školička 2018

Tenisová školička 2018.

     

     Chodíme do tenisové školičky v Týnci nad Labem a hrajeme tenis.

Máme rakety, míče, žluté kužele a terče, švihadla, barevné kroužky, šátky a trenéry. A taky žebřík.

Máme na kurtu bílé čáry a síť na chytání nepovedených míčků. Skáčeme, běháme, cvičíme, soutěžíme, házíme, ale hlavně hrajeme tenis. Je nás hodně a hrajeme každý den. Proč ? 

Protože nás to baví.

Protože jsme venku.

Protože to chce táta s mámou.

Protože hraje ségra.

Protože se nám tenis líbí.

Protože když se nám úder povede, je to prostě paráda.

      Hrajeme, hrajeme, hrajeme. Hrajeme hlavně forhendy, bekhendy a taky něco, co neumí pojmenovat ani trenéři. Říkají tomu plácanec. A ten umíme zahrát  kdykoli. Trefujeme míče do kurtu, do sítě, do plotu a do všeho okolo hřiště, taky do řeky. A taky někdy do trenéra, ale ten dělá jakoby nic. Trenér se do nás taky trefuje a říkáme tomu „Hra na zajíce“. Hrajeme i jiné hry – „Krokodýly“ , „Pejska“ , „Policajty“, „Lišky“, „Na brankáře“ a spoustu dalších,  ale většinou zkoušíme trefit správně míček, zkrátka hrajeme tenis. Ne vždycky se to daří. Nejhorší je asi kombinace – plácanec a …. žbluňk! To si trenér jen povzdychne a nevěřícně zakroutí hlavou. A my šupajdíme pro podběrák a lovíme míček z vody.

   Hop a bum! Hop a plác!  A ještě, a ještě. Hrajeme, až se z nás kouří, hrajeme, až z míčků létají chlupy. Voda v Labi pořád teče a my pořád hrajem. Tráva nebyla nejdřív žádná, pak byla zelená s kytkama, potom hnědá a teď zase zelená a my hrajeme stále. Někdy taky trochu zlobíme. Proč? Protože ve škole to nejde. A protože jsme děti. Už jsme ztratili 23 míčků, vypili 85 limonád, načmárali do antuky šedesát čtyři obrázků, šestnáctkrát dohnali trenéra k zoufalství a stošestapadesátkrát mu udělali radost.

   Tentokrát jsme hráli všichni i v neděli, protože byl turnaj. Když se všechno počítá, jsou to opravdové tenisové zápasy a je tu spousta lidí. To se snažíme ze všeho nejvíc. I když něco sladkého nakonec dostaneme všichni. Nejlepší ale dostanou něco navíc.

   Nejdříve jsme měli nějaké soutěže a potom se začalo hrát. Počasí teda hrůza, zmokli jsme úplně všichni. Už jste někdy hráli tenis s kapucí na hlavě? My tedy ano. I když někteří běhali i při dešti v tričku. A protože to byl turnaj, prozradíme, kdo byl nejlepší. Nejlepší byl Zdeněk, taky Barborka, Danielka, Nela a Dominika, ta je nejmladší.     

  

    Přes zimu budeme trénovat v hale a na jaře jim to nandáme.

Komu?

 Všem.

 I těm ostatním.

       Už padá listí ze stromů a my ještě hrajeme.

 

 

                                                                        Děti tenisového oddílu

 

 

 

        Pro zvýšení serióznosti příspěvku přikládáme i pohled trenérů na uplynulý turnaj:

      Každoroční konání závěrečného dětského turnaje bylo tentokrát poznamenáno nepřízní počasí. Pokud chtěl někdo prověřit odolnost našich malých sportovců, povedlo se mu to dokonale. Hned po skončení úvodních dovednostních soutěží začalo slabě mrholit a jediná změna se projevila přechodem do sice slabého, ale neustálého deště. I díky této lapálii se zúčastnilo jen 26 dětí ve věku od čtyř do jedenácti let. Chuti jim to nicméně neubralo, jakmile se děti zakously do zápasů, šlo všechno stranou. Možná, kdyby někdo rozumný přišel a pronesl „Neblázněte, v tomhle se hrát nedá!“ a odvlekl děti z kurtů (pokud by se nechaly) …    Jenomže nikdo takový nepřišel a tak jsme nakonec všechny zápasy (až na dva) dohráli. A protože i zázemí turnaje díky rodičům fungovalo na jedničku – stravování, teplé nápoje, převlékání, sušení, můžeme prohlásit, že se to zvládlo. Děti zaslouží pochválit nejen za výdrž, ale i za předvedené výkony na kurtech. Déšť, mokrý kurt, těžké míče. Když zvládli toto, bude pro ně každý další tenis hračkou. I při vyhlašování výsledků jsme se všichni tísnili na verandě klubovny, což ztížilo práci všem akreditovaným fotoreportérům. Až po dekorování účastníků déšť poslušně ustal a čeká na další naši akci.

 

 Takže k výsledkům:

Nejmladší kategorii, jejíž zápasy se odehrávaly na dětském kurtu, vyhrála Dominika Motlová.

 

  Skupinu 6 – 7 let (plus pětiletý Jakub Indrák – jemu všechna čest) vyhrála Nela Kolomazníková.

  Hrálo se na zkráceném velkém kurtu a tato skupina byla také nejpočetnější. Soutěž vrcholila vyrovnaným finálovým zápasem.

 

  Další skupinu tvořili naši adepti na soutěž babytenisu v příštím roce a proto hráli už na celém kurtu.

  Skupinu vyhrála Danielka Motlová.

 

  Barborka Motlová se stala další vítězkou skupiny – čtyři účastníci, vesměs devítiletí.

 

 A konečně nejstarší kategorii vyhrál dle očekávání Zdeněk Mikuš (jediný se soutěžními zkušenostmi).

 

 

    Závěrem ještě jednou poděkování všem účastníkům, Míše, Jirkovi a Michalovi za pomoc s řízením zápasů a těšíme se na další akce mládežnického tenisu našeho oddílu.

 

                                                                              trenéři  Honza, Vítek, Bára


Memoriál Jendy Harrera 2018

Kategorie 35 - 60
Do druhého kola postoupil přímo Krejza.

1. kolo
Chval - Douša 6:4
Tlučhoř - Krivský 6:1
Kratochvíl - Blahout 6:2

Semifinále:
Krejza - Chval 6:4
Tlučhoř  Kratochvíl 6:0

Finále:
Krejza - Tlučhoř 6:4

Kategorie 61+

1. kolo
Jelínek - Pecha 6:0
Arazím - Homola  6:1
Černý - Heincel 6:0
Harrer - Kubát 6:3

Semifinále:
Arazím - Jelínek 6:3
Harrer - Černý 6:4

Finále:
Arazím - Harrer 6:3

Dvouhra žen:
Poklopová - Švenkrtová 6:2, 6:0

Čtyřhra:
předkolo:
Šanc, Šindelář -  Krivský, Švenkrtová 6:3

1. kolo:
Arazím, Černý -  Šanc, Šindelář 6:0
Douša, Krejza - Honejsek, Malý 6:0
Chval, Tlučhoř - Heincel, Kratochvíl 6:3
Slavík, Valach - Harrer, Jelínek 6:2

Semifinále:
Douša, Krejza - Arazím, Černý 6:7 scr.
Slavík, Vlach - Chval, Tlučhoř 6:6, 6:3

Finále:
Douša, Krejza -  Slavík, Valach  6:2, 6:4


Pavel, dle podkladů od Petra


Týnecká raketa 2018

Dvouhry:
1. kolo
Zámiš - Blahout 6:1
Poklopová -  Krivský 7:5
Žaloudek - Březinová 6:2
Tlučhoř - Chval 6:4
Přímo postupující do čtvrtfinále nasazení Harrer, Posolda, Kratochvíl a Kačerovský.

čtvrtfinále
Zámiš - Harrer 6:1
Kačerovský - Poklopová 6:1
Posolda - Březinová 6:3
Kratochvíl - Tlučhoř 6:3

semifinále:
Zámiš - Kačerovský 7:6(5)
Posolda - Kratochvíl 6:3

finále:
Posolda - Zámiš 6:1

Útěcha:
Chval - Krivský 6:0
Žaloudek - Blahout 6:1

finále útěchy:
Chval - Žaloudek 6:2

Čtyřhra:
Chval, Tlučhoř - Krivský, Žatečka 6:0
Kačerovský, Žaloudek - Šmíd Zámiš 6:3
Březinová, Posolda -  Matoušek, Poklop 6:1

Do seminifinále přímo postoupil pár Jahodová, Kratochvíl

semifinále:
Jahodová, Kratochvíl - Chval - Tlučhoř 6:4
Březinová, Posolda - Kačerovský, Žaloudek 6:1

Finále:
Jahodová, Kratochvíl - Březinová, Posolda 7:5

o 3. místo:
Chval, Tlučhoř - Kačerovský, Žaloudek 6:2

Útěcha:
Matoušek, Poklop - Šmíd, Zámiš 6:0Pavel, dle záznamů od Petra

Postup tenisového družstva do druhé třídy v soutěži smíšených družstev ve Středočeském kraji

Po loňském úspěšném tažení a postupu do třetí třídy čekal letos týnecké tenisové družstvo nelehký úkol, a to udržet se v této skupině.

Tento cíl dostával jasnější obrysy již po prvních dvou výhrách, kdy našimi soupeři byli nejdříve tým z Hrušova a poté na domácí půdě družstvo ze Zruče nad Sázavou. Po třetím vítězném utkání v Ondřejově s tenisovým oddílem Junior jsme si upevnili první místo v tabulce, kde jsme se pohybovali od samého začátku soutěže. Že všechna utkání nebudou jen procházkou růžovým sadem, jsem se přesvědčili, při souboji proti týmu z Říčan, kdy se nám nepodařilo za stavu 4:2 po odehraných dvouhrách  urvavat alespoň jeden potřebný bod ze čtyřher pro zisk kýženého vítězství.

I přes první prohru jsem případný postup měli stále ve svých rukách. A o postupu se stále častěji mluvilo, jak přibývala další vítězná sobotní utkání proti Benešovu a Meteoru ze Stříbrné Skalice. To už nás čekal jen závěrečný zápas na kurtech v Kutné Hoře, kde nám poprvé v letošním ročníku nepřálo příliš počasí, což ovšem neovlivnilo náš výkon, a i za přispění značné dávky štěstí jsme vyhráli.

Stylem start cíl jsme naprosto neočekávaně ovládli naší skupinu ve třetí třídě a mohli slavit postup do druhé třídy, což se týneckému tenisovému oddílu značnou řádku let nepodařilo.

Za tento úspěch vděčíme nejen stálým členům týmu, kterými jsou už mnoho let Barbora Jahodová, Barbora Březinová, v této sezóně v roli fanouška Tereza Čajková, František Posolda, Vítek Kratochvíl, Kamil Havlíček a několik ročníků také Ivan Kališ a Jakub Pokorný, ale i velmi výraznými posilám z Českého Brodu Miroslavu Kubelkovi a jeho synu Davidovi,kterž ve svých patnácti letech předvádí tenis, na který je nejen krásný pohled, ale určitě je i příslibem do tenisové budoucnosti.

Ne nadarmo se říká, že muži mění svět, ale ženy světu vládnou. Dva roky je kapitánská páska v rukou ženy a dva roky jsme slavili postup, tak uvidíme, co přinese příští ročník, na který jste samozřejmně všichni srdečně zváni.

Bára


TURNAJ ČTYŘHER 2. 6. 2018 + TURNAJ NA SRAZU TÝNCŮ

V sobotu 2. června 2018 se za nádherného slunečného počasí konal druhý letošní tradiční turnaj ve čtyřhrách, který byl tentokrát doplněn o Turnaj ve čtyřhrách při Srazu Týnců.

Turnaje Srazu Týnců se zúčastnilo 8 párů, z toho 6 bylo domácích. První místo vybojovali bratři Kozlové z Hrochova Týnce, druzí byli domácí Víta Kratochvíl a Franta Posolda a třetí Drahoš a Eliška Tlučhořovi. Turnaj plynule přešel do volnější formy, kdy se kromě vrcholového tenisu podávalo pivo a maso z grilu. Turnaje se zúčastnilo 18 hráčů a hráček.

Všem, kteří mi pomohli se zajištěním turnajů, moc děkuji a budu se těšit na 30. 6. 2018, kdy je letošní třetí turnaj ve čtyřhrách.Pavel


ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY NA ROK 2018

Vážení tenisté, na základě rozhodnutí valné hromady došlo v roce 2018 k navýšení členských příspěvků o 100,-Kč. Současně došlo rozhodnutím valné hromady ke zrušení povinnosti brigádnických hodin pro děti do 12 let.

Zde je přehled aktuálních částek a povinnosti odpracovat brigádnické hodiny.

Dospělý člen......................850,-Kč
Důchodce..........................350,-Kč
Studenti do 20let...............350,-Kč
Mládež nad 15 let...............350,-Kč
Žactvo do 15 let.................300,-Kč
Členský příspěvek ..............300,-Kč
Brigády muži......................8 hodin
Brigády ženy .....................4 hodiny
Studenti do 20let...............6 hodin
Děti nad 12 let a mládež......4 hodiny
Neodpracovaná brigáda........120,-Kč
Pronájem kurtu dvouhru.......100,-Kč za hodinu
Pronájem kurtu čtyřhra.........50,-Kč za osobu - částka platí na dvě hodiny
Cestovné.............................3,50 Kč/1km

Studenti nad 20let jsou považováni za dospělého člena.

Pronájem kurtu na čtyřhru platí na dvě hodiny hry, částka 50,-Kč/osoba je minimální platbou.

Uvedené rozhodnutí valné hromady je známkou, že se vyplatí navštěvoval valnou hromadu, kde dochází ke schvalování zásadních záležitostí tenisového klubu.

Pavel


Sokol Týnec nad Labem turnaj smíšených družstev, výsledky

TJ Sokol Týnec nad Labem z.s.

Masarykovo náměstí 1
Týnec nad Labem 28126
IČ: 14801124

Provozní záležitosti Ing. Pavel Hruška, tel.: 608 407 381
Hospodář oddílu Jiří Matoušek, tel: 602 585 210
Trenér dětí Jan Chval, tel. 724 184 764
Správce: Karel Pospíšil, tel.: 727 900 589


Tenis Týnec Tenis Týnec - Sponzoři klubu Týnec Tenis

TJ Sokol Týnec nad Labem z.s.

Masarykovo náměstí 1
Týnec nad Labem 28126
IČ: 14801124

Provozní záležitosti Ing. Pavel Hruška, tel.: 608 407 381
Hospodář oddílu Jiří Matoušek, tel: 602 585 210
Trenér dětí Jan Chval, tel. 724 184 764
Správce: Karel Pospíšil, tel.: 727 900 589

© Všechna práva vyhrazena

Vyrobilo ® 2019 Studio Webdesign
Chabera - Tvorba stránek