Součastnost oddílu

Součastnost oddílu

Informace pro zájemce o tenis

Pro nečleny tenisového oddílu, kteří si chtějí zahrát tenis je připraven kurt. č. 5, který se nachází na levé straně při pohledu na areál. Kurt je opatřen elektronickým zámkem.

V případě zájmu o hru, kdy se na kurtech nenachází nikdo, kdo by nečlenu odemkl areál, zájemce počká před kurtem č. 5 a zavolá některému členu výboru, kterému sdělí jméno a předpokládanou dobu hry a způsob úhrady poplatku. Člen výboru mu poté odemkne dveře na kurt č. 5.

Zájemce o hru si připraví kurt tak, že  si na kurtu č. 5 nejprve otevře ventil s vodou a pak spustí čerpadlo, které se nachází mezi kurty č. 1 a 2. Následně důkladně pokropí kurt a poté vyplne čerpadlo a zavře ventil. Čerpadlo nemá tlakovový spínač, takže nelze zavřít ventil a pak až vypnout čerpadlo. 

Způsob úhrady:
- elektronicky na účet, který je uveden na webových stránkách s uvedením poznámky pro příjemce jména a data hry,
- nebo v hotovosti příchozímu členu oddílu oproti příjmovému dokladu, 
- při příští návštěvě kurtů - tento způsob úhrady je nutné předem sdělit členu výboru, který zájemce bude pouštět na kurty.

Neuhrazení poplatku znamená, že zájemce nebude na kurty puštěn do doby uhrazení poplatku.

Po skončení hry je nutné kurt zamést. Opustit areál lze přes dveře na kurtu č. 5, které lze zevnitř otevřít.

Poplatek  za 2 hodiny hry činí 300,-Kč


Výbor oddílu


Informace výboru

TJ Sokol Týnec nad Labem  nabízí všem zájemcům možnost zahrát si tenis na našich kurtech, případně se stát členem oddílu. Dětem nabízíme možnost tréninků pod vedením trenérky. Dále nabízíme možnost pronájmu kutrů.

Případné informace na telefonních číslech uvedených v kontaktech.

Výbor oddílu


Postup tenisového družstva do druhé třídy v soutěži smíšených družstev ve Středočeském kraji

Po loňském úspěšném tažení a postupu do třetí třídy čekal letos týnecké tenisové družstvo nelehký úkol, a to udržet se v této skupině.

Tento cíl dostával jasnější obrysy již po prvních dvou výhrách, kdy našimi soupeři byli nejdříve tým z Hrušova a poté na domácí půdě družstvo ze Zruče nad Sázavou. Po třetím vítězném utkání v Ondřejově s tenisovým oddílem Junior jsme si upevnili první místo v tabulce, kde jsme se pohybovali od samého začátku soutěže. Že všechna utkání nebudou jen procházkou růžovým sadem, jsem se přesvědčili, při souboji proti týmu z Říčan, kdy se nám nepodařilo za stavu 4:2 po odehraných dvouhrách  urvavat alespoň jeden potřebný bod ze čtyřher pro zisk kýženého vítězství.

I přes první prohru jsem případný postup měli stále ve svých rukách. A o postupu se stále častěji mluvilo, jak přibývala další vítězná sobotní utkání proti Benešovu a Meteoru ze Stříbrné Skalice. To už nás čekal jen závěrečný zápas na kurtech v Kutné Hoře, kde nám poprvé v letošním ročníku nepřálo příliš počasí, což ovšem neovlivnilo náš výkon, a i za přispění značné dávky štěstí jsme vyhráli.

Stylem start cíl jsme naprosto neočekávaně ovládli naší skupinu ve třetí třídě a mohli slavit postup do druhé třídy, což se týneckému tenisovému oddílu značnou řádku let nepodařilo.

Za tento úspěch vděčíme nejen stálým členům týmu, kterými jsou už mnoho let Barbora Jahodová, Barbora Březinová, v této sezóně v roli fanouška Tereza Čajková, František Posolda, Vítek Kratochvíl, Kamil Havlíček a několik ročníků také Ivan Kališ a Jakub Pokorný, ale i velmi výraznými posilám z Českého Brodu Miroslavu Kubelkovi a jeho synu Davidovi,kterž ve svých patnácti letech předvádí tenis, na který je nejen krásný pohled, ale určitě je i příslibem do tenisové budoucnosti.

Ne nadarmo se říká, že muži mění svět, ale ženy světu vládnou. Dva roky je kapitánská páska v rukou ženy a dva roky jsme slavili postup, tak uvidíme, co přinese příští ročník, na který jste samozřejmně všichni srdečně zváni.

Bára


Malé ohlédnutí Drahoše

Činnost tenisového oddílu v letech 1990 – 2015


1990 - 1997

Složení výboru:

Předseda: J. Kantůrek

Členové: L. Kantůrková, L. Železný, P. Vach, J. Malý, L. Mazurkiewicz, J. Valenta, J. Číha, D. Tlučhoř

Sestava A-družstva: Šindelář, Mezsaroš, Bican, Havlíček, Dolejší, Tvaroha, E. Tlučhořová, Minaříková, Veselá, Vachová

Družstvo hrálo II. třídu KP

V tomto období soutěžilo také B-družstvo dospělých ve složení J a R. Valentové, J. Malý st., S. Dolejší, M. Truxa a také družstvo st. žactva.

 

1997

Otevření sportovní haly (starosta J. Kantůrek)

 

1998-2000

Složení výboru:

J. Kantůrek, L. Kantůrková, J. Šindelář, O. Šindelář, J. Valenta, S.Věříš, J. Malý, J. Číha, D. Tlučhoř

4 družstva v soutěži

Investice: výstavba chodníku podél kurtů s vysazením tůjek  (zámková dlažba 14 tis. Kč), nová vchodová vrata

 

2001

Pořádání 4 celostátních turnajů (mž, sž, dor, dos)

kapitáni družstev: mž-L. Březina, sž- Jareš, dor+dos – F. Posolda

 

2003

zahájení výstavby kurtu č.5 – tahání pařezů, úprava terénu

 

2004

složení výboru:

Předseda: L. Březina

Členové výboru:  Jareš, Paseka, Číha, Tlučhoř

Brigáda na získání tvárnic pro výstavbu nové kabiny(Březina, Malý, Podlešák, Honejsek, Tlučhoř)

 

2005

Otevření kurtu č. 5

(pro zajímavost- na výstavbu kurtu se spotřebovalo 7 nákl. aut štěrku a 12 nákl. aut škváry, 20t antuky)

Hodnota díla 250 tis. Kč, z toho 50 tis. z vlastních prostředků, zbytek KÚ

 

2006

Požár chaty (úmyslné založení)

Rekonstrukci střechy a verandy provedl K. Havlíček , materiál dodal MÚ

 

2007

Začátek výstavby nových kabin

 

2008

Dokončení přístavby kabin v hodnotě 310 tis. Kč, z toho 80tis. z vlastních prostředků a 230 tis. z grantového programu Středočeského kraje.

Stavební práce provedla fa p. Šance.

Složení výboru:

předseda : L. Březina, hospodář :D Tlučhoř, členové : P.Hruška, K. Stýblo, J. Číha, K. Špinka

sestava A – družstva: T. Landa, F. Posolda, V. Kratochvíl, K. Havlíček, Tvaroha, T. Březinová, B. Březinová, B. Jahodová, E. Snížková.

 Téměř ve stejné sestavě hraje družstvo doposud.

 

2009

Dlažba na verandu ( 18 tis. Kč)

 

2010

Nákup sekačky na trávu (20 000 Kč)

Turnaj při setkání Týnců

 

2012

Nová střešní krytina na hl. chatu (šindel namísto původních eternitových šablon, 41 tis. Kč, fa Havlíček)

 

2014

Tenisové kurty Josefa Číhy

U příležitosti 90. narozenin pana Josefa Číhy byla slavnostně odhalena deska s novým označením tenisových kurtů.

Josef Číha je neodmyslitelně spojený s historií týneckého tenisu. Již od r. 1945 začínal spolu s J Harrerem s obnovou po válce zchátralých kurtů a od té doby do  dnes je správcem na tenisových kurtech. Mimo to byl současně aktivním hráčem, dlouhá léta také předsedou a hospodářem oddílu a samozřejmě také trenérem mládeže, u kterého začínali všichni tenisté v Týnci. Byl neúnavným organizátorem jak oddílových, tak celostátních turnajů.

 

Zpracoval : Drahoš

 

 


SETKÁNÍ TÝNCŮ 2016

Setkání Týnců se konalo 18.06.2016 ve Velkém Týnci u Olomouce. Do Velkého Týnce byl vypraven autobus, kde krom tenistů, jež reprezentovali v tomto složení dvojic: Tlučhoř – Chval a Kratochvíl – Havlíček, se účastnil též byli ještě Hasičský dobrovolný sbor ze Lžovic a členové místního turistického oddílu.
Cesta ubíhala velmi rychle díky nezměrným zkušenostem pana řidiče – Josefa Ladýře,
do Velkého Týnce jsme dorazili kolem 9.00 hod. Tenisový areál se nacházel u základní školy a tvořily jej dva antukové kurty s klubovnou a dvě hřiště na brach-volejbal.
Na tenisovém turnaji čtyřher se sešlo 11 dvojic. Byly vytvořeny dvě tabulky, kde se hrálo každý s každým. Ze skupiny postupovali první čtyři dvojice. Následně se hrálo čtvrtfinále, semifinále, o třetí místo a finále.
Ve své skupině obsadili pánové Tlučhoř – Chval třetí místo a dvojice Kratochvíl s Havlíčkem skončila druhá. Bohužel tato umístění dala tyto dvě dvojice k sobě na čtvrtfinálové boje. Postoupit mohl jen jeden a ta šťastnější  dvojice byla Kratochvíl – Havlíček. Ti poté postupovali až do finále, ve kterém nezaváhali a vyhráli.
Obě naše dvojice dobře a úspěšně reprezentovali TJ Sokol Týnec nad Labem!!!


Sokol Týnec nad Labem turnaj smíšených družstev, výsledky

Současnost oddílu tenisu TJ Sokol Týnec nad Labem

V současné době má oddíl tenisu TJ Sokol Týnec nad Labem vybudováno celkem pět kurtů, jeden dětský kurt a odrazovou stěnu. Oddíl pořádá ročně několik turnajů žactva i dospělých. Od roku 1984 je to Týnecký raketa, od roku 1986, na počest památky jednoho ze spoluzakladatelů tenisu v Týnci nad Labem, oddíl pořádá Memoriál Jendy Harrera. Pravidelně se na kurtech TJ Sokol Týnec nad Labem hraje jeden celorepublikový turnaj dětí.  Členové tenisového oddílu hrají ročně tři turnaje losovaných dvojic.

Po výstavbě víceúčelové sportovní haly v Týnci nad Labem zde oddíl každoročně pořádá 25.12. vánoční turnaj ve čtyřhrách pro dospělé a 26.12. vánoční turnaj dětí a žactva. V součastné době má oddíl celkem tři družstva, z toho dvě družstva žáků a jeden tým v kategorii dospělých.

Tenisový oddíl umožňuje všem zájemcům z řad dětí zúčastnit se tenisové školičky, která začíná v květnu. Výuku základů tenisu vykonávají dva zkušení trenéři.

Všichni zájemci mohou vstoupit do tenisového oddílu. Dospělí členové platí 750,-Kč ročně + 8 hodin brigád. Děti a důchodci platí 250,-Kč ročně + 4 brigádnické hodiny. Nečlenové mohou hrát na kurtech za 100,-Kč na hodinu po nahlášení u správce či u členů výboru.

Telefonický kontakt na správce Josefa Číhu je 607 901 988, na hospodáře oddílu Drahoše Tlučhoře je 721 325 408.


TJ Sokol Týnec nad Labem z.s.

Masarykovo náměstí 1
Týnec nad Labem 28126
IČ: 14801124
č. účtu: 2501388276/2010

Předseda oddílu: Libor Vokál, tel. 725 734 896
Provozní záležitosti, hospodář oddílu a webové stránky: Ing. Pavel Hruška, tel.: 608 407 381
Evidence brigád: Michaela Poklopová, tel. 773 682 660
Tréninky děti:
Ing. Nikola Bendáková, tel. 736 109 181
Mirka Melicherová, tel. 775 030 846
Roman Urbánek, tel. 775 041 613

 
mail: sokoltenistynecnl@seznam.cz
TJ Sokol Týnec nad Labem z.s.

Masarykovo náměstí 1
Týnec nad Labem 28126
IČ: 14801124
č. účtu: 2501388276/2010

Předseda oddílu: Libor Vokál, tel. 725 734 896
Provozní záležitosti, hospodář oddílu a webové stránky: Ing. Pavel Hruška, tel.: 608 407 381
Evidence brigád: Michaela Poklopová, tel. 773 682 660
Tréninky děti:
Ing. Nikola Bendáková, tel. 736 109 181
Mirka Melicherová, tel. 775 030 846
Roman Urbánek, tel. 775 041 613

 
mail: sokoltenistynecnl@seznam.cz© Všechna práva vyhrazena

Vyrobilo ® 2024 Studio Webdesign
Chabera - Tvorba stránek