mapa stránek

Tenis Týnec nad Labem

Oslava narozenin

V sobotu 30. září 2017 na našich kurtech oslavili svoje životní jubilea naši nejstarší členové:

pan Josef Číha oslavil 93. narozeniny.

pan Ladislav Mazurkiewicz oslavil 85. narozeniny.


Oběma ještě jednou gratuluji a přeji jim hodně zdraví a spokojenosti do dalších let.

Pavel


Dobrý den všem rekreačním hráčům, příznivcům a fanouškům tenisu.

Jelikož vrchní redaktor těchto stránek byl tak laskav a s odvahou až nebývalou loni zveřejnil náš článek, který mohu s neskromností označit za  „vědecké uvedení do světa rekreačního tenisu“, dovolujeme si seznámit veškerou a hlavně nejbližší  tenisovou veřejnost s novým projektem mezinárodní tenisové federace, který má za cíl vyzdvihnout toto sportovní odvětví na  piedestal masově nejrozšířenějších sportů.
   Jestli Vás v tuto chvíli napadl fotbal, jakožto sport s neotřesitelně nejpočetnější  základnou, připouštíme, že to bude boj tuhý, nicméně jak sami uhlídáte, vyhlídky jsou optimistické.  Musím s jistou pýchou poznamenat, že kořeny tohoto projektu nemají původ ani v USA, Španělsku, Německu, nýbrž u nás, a tím myslím daleko blíže, než byste asi čekali. Ano, pokud sedíte, mohu vám konečně sdělit, že přímo v našem oddíle. A je jen vinou nedostatečné mediální prezentace, že tato  mravenčí, diplomaticko-metodická práce v oddíle zůstává tak trochu skrytá i před vlastními členy. Dovolte tedy, abychom napravili toto nedopatření a umožnili vám  všem  aktivně se zúčastnit tohoto převratného projektu, kterýžto nemá  ve všech ostatních sportech obdoby.
   Jistěže jsme se s konceptem tohoto návrhu obrátili nejdříve telefonicky na  Český tenisový svaz, nicméně se ukázalo, že zde pracují velice schopní a velice zaměstnaní  lidé. Po našem vylíčení celého principu fungování byla analýza na druhé straně nadmíru blesková a jisté pochybnosti o úspěchu projektu byly shrnuty do okamžité lakonické reakce: „Co je todle zase za kr..... .“ Naše oponentura pak tento názor nemohla nijak zviklat, neboť se odehrávala už do hluchého telefonu. Inu doma není nikdo prorokem. V sídle ITF se oproti tomu ukázali býti skutečnými vizionáři.  
   Medializace, či celosvětová reklamní kampaň celého projektu je na spadnutí a tak je pouhou úlitbou nám jako autorům návrhu (bohužel jedinou), že můžeme  touto formou předčasně informovat omezený okruh  přátel. Doufáme, že to náležitě oceníte, nakonec několikatýdenní předstih může být pro aktivní účastníky příjemným bonusem, jak zjistíte níže.
  Nuže pracovní název projektu  je - „15:40“, i když připouštíme, že bude v oficiální kampani použit název jiný, tvůrčí  kreativita  vyhlášených reklamních agentur bude jistě na vysoké úrovni a neplatíme jim nadarmo.  Jestli vám tento název připomíná jisté neblahé skóre nezřídka se vyskytující  ve vašich tenisových zápasech vězte, že se sem tam vyskytuje u každého hráče a v tomto případě je jen pouhou náhodnou číselnou shodou (i když kdo ví, třeba je v tom něco mystického) výsledku pečlivého finančně-analytického peněžního modelu s  atypickým počítáním skóre v tenisové hře. Tento poměr v našem případě vyjadřuje peněžní podíly na celkové sumě 55 dolarů, která byla zvolena jako optimální pro masové „rozjetí“ celé akce. I zmíněné  dílčí podíly byly zvoleny po fundované analýze, pracující s finančními a motivačními faktory účastníků (vše vysvětleno níže). Zkrátka je v tom výpočtu celá věda a netřeba podrobnosti dále zkoumat, tím méně s nimi polemizovat. 
    Jak to tedy bude fungovat:   Nedílnou součástí, vlastně stěžejní a důmyslnou podmínkou celé akce je masová distribuce sportovních či módních triček, bund, turistických zavazadel  a jiných viditelných osobních propriet. (pro další použití v textu budeme zmiňovat pouze trička jako nejjednodušší a nejúčinnější prostředek).   Všem distribuovaným osobním „poutačům“ bude potom vévodit nápis : DÁM  55dolarů  KAŽDÉMU, KDO MĚ PORAZÍ V TENISE.   To je celé. Geniálně jednoduché, že?  Jistě vám s fantazií i těm bez ní rychle dojde dopad tohoto počinu na celosvětovou populaci. Můžeme vám k tomu poskytnout několik dat z analyticko-prognostického modelu :  Po rychlé distribuci triček bude pouhé tři týdny počet rekreačních hráčů růst aritmetickou řadou  s průměrným MINUTOVÝM přírůstkem 2152 jedinců, poté bude docházet dle jednotlivých regionů k raketovému růstu – zdvojnásobení původního počtu rekreačních hráčů každých sedm až deset dní. Nejvyšší akceleraci potom očekávejme během září,  a ke konci roku bude počet stoupat už zase pouze o omezený konstantní počet. Kolem roku a půl předstihujeme co do masovosti fotbal a to už je tenis vlastně celosvětovým fenoménem.    Tato data pochopitelně uveřejněna nejsou a prezentujte je prosím ve vlastním zájmu rozvážně.  A konečně co znamená ten poměr 15:40 ?  Takže,  na každém případu (tenisovém utkání) se podílí ITF 15dolary a vy 40dolary. Odtud tedy ten pro vás nepříznivý poměr 15:40. Výhodnost celé akce pro vás je především v tom, že těch 15dolarů z pokladny federace je za každé utkání ! To znamená, že dostanete 15dolarů i za každý váš vyhraný zápas!  Pokud neočekávaně prohrajete (nikomu to nepřejeme), vyplácíte dle prezentovaného slibu z vlastní kapsy 40 doláčů (jistě po kapsách nějaké drobné máte) a 15 vám připlácí ITF.  Jednoduché.  O pokladnu ITF se bát nemusíme, pánové v Londýně  jistě vědí, co dělají a na těch celkových astronomických částkách se více než ze 100% podílejí obchodní partneři – nejprve výrobci reklamního oblečení, poté všichni  ostatní – cestovní kanceláře, výrobci a obchodníci s tenisovým  vybavením, stavební průmysl, hoteliéři apod.  Jen nárůst cestovního ruchu po zeměkouli se předpokládá okolo 27,5%. To jsou ohromující částky. Dnes ještě nemůžeme domyslet všechny vlivy a souvislosti s předpokládanou vzrůstající kupní silou ve všech koutech světa , nicméně pro názornost bych vám ocitoval výrok jednoho předního britského ekonoma, přizvaného jako poradce celého projektu: „   „Nalití“ peněz do světové ekonomiky přes sportovní odvětví se zdá být tím nejefektivnějším krokem k jejímu oživení. Předpokládám její skokový růst okolo 1,8 procent.“      Tak to vám nominálně vyčíslovat nebudu, zatočila by se vám hlava.
    Jistě tedy už chápete, jakou výhodu vám touto informací poskytujeme, přinejmenším s ohledem na plánování vaší letní dovolené.  Start celé akce je samozřejmě zatím utajen, s dotazy přímo na ITF nic nepořídíte, natož na ČTS, nicméně personálně a logisticky je ITF připraveno na očekávaný administrativní nápor již dnes a začátek předpokládáme se startem  letní  sezony rekreačního tenisu v Evropě, tzn.  1.dubna. 
  Několik rad do začátku: Pro jistotu bychom doporučovali zpočátku nenavštěvovat za tímto účelem tenisově vyspělé země Evropy. Jistě byste také nejeli vyučovat  fotbal   na brazilské pláže, že ano. Mohli byste se ocitnout v nečekané finanční tísni. Vůbec – v  Evropě vybírejte regiony kde se budete v reklamním tričku pohybovat až po pečlivém předběžném průzkumu, či po nějakém půlroce nepřetržitých zápasů, kdy úroveň vaší  hry  a sebevědomí  vám dají  nebáti se ničeho. Naprostou ziskovostí vaší prezentace tenisu jsme si naproti tomu jisti v celé Africe, v převážné většině Asie a Jižní  Ameriky. Nemusíte zapomínat ani na tenisem mnohdy nepolíbené kouty naší vlasti a nejbližší sousedy. Musíte si hlavně uvědomit že: vaši vyzývatelé nic neriskují, zahrají si tenis s možností (jak doufáme pouze teoretickou), že vyhrají  55dolarů. O protihráče jistě mít nouzi nebudete. Ovšem doporučujeme si jednotlivé destinace pečlivě zapisovat, protože po vašem odjezdu začne polovina obyvatel tvrdě trénovat a nechtějte tam přijet po půl roce nedopatřením opakovaně. Místo návsi bude tenisový kurt a všichni budou vyhlížet dalšího emisara tenisu, aby si na něm smlsli. Neklamné znaky toho, že už v onom místě byl někdo před vámi, jistě poznáte sami a než vyjdete na korzo v tričku, měli byste pozorováním indicie objevit – témata rozhovorů v hospodě, prodejní sortiment, trávení volného času obyvatel apod.   Pozor na časem stoupající rafinovanost!   Zato prvních několik měsíců třeba v takové Bangladéši – bez obav. Projdete se v tričku po nějakém tom slamu ….  a budete potřebovat sekretářku pro organizaci zápasů, pokud Vás dříve neumačkají.  Každý zápas stačí potom zdokumentovat na video (sestřih 10min.), zapsat místo a čas konání  a vše zaslat na sídlo ITF se svoji identifikací a číslem vašeho konta. 
   
    Nuže, více jsme pro popularizaci tenisu i pro vás samotné udělat nemohli, přejeme mnoho zdaru.
Nezapomeňte, bude to lavina!  A prosím vás, nefrnkněte do světa všichni,  ať je tady v létě s kým hrát.
                                                              
                                                             Vaše  metodická komise  tenisového oddílu  

PS: Budeme rádi, když se na těchto stránkách podělíte s ostatními členy a příznivci oddílu o vaše první zkušenosti, zážitky  a  informace  z těchto „komerčních„  výprav.


Úprava hřiště

Zametání hřiště na pražském turnaji JaT Prague Open, za využití totožného zrychlujícího prostředku jaký použí pan Číha.


Víme jak na to, takhle to vidí Zdeněk

Honza na výletě

Z Paříže na French Open, si chce přivést přímo z dvorců Roland Garros, nové spoluhráčky na náš sobotní turnaj.


Jak vyhrát zápas

Tenisové počítání

Dnešní tenisové počítání bylo prvně zavedeno v roce 1876 v All England Clubu a jeho základem je hodinový systém. Jedna hodina je rovna jedné hře (game) a jednotlivé body jsou „čtvrthodiny“ (15 minut). K dosažení hry je tedy třeba 4 bodů, ale vítěz hry musí zvítězit vždy o dva body. Protože hodina má 60 minut a 60 se nesmí překročit, vrací se vždy počítání do stavu 40:40 (tedy shoda), pokud jeden z hráčů ve hře nezvítězí o dva body. Podle logiky by v počítání mělo být 15, 30, 45 a 60 (game). V průběhu doby namísto 45 (forty five) pro kratší výslovnost se používá 40 (forty). Také sadu (set) je nutno vyhrát o dva game s výjimkou zavedení Tie-breaku.


TJ Sokol Týnec nad Labem z.s.

Masarykovo náměstí 1
Týnec nad Labem 28126
IČ: 14801124
č. účtu: 2501388276/2010

Předseda oddílu: Libor Vokál, tel. 725 734 896
Provozní záležitosti, hospodář oddílu a webové stránky: Ing. Pavel Hruška, tel.: 608 407 381
Evidence brigád: Michaela Poklopová, tel. 773 682 660
Tréninky děti:
Ing. Nikola Bendáková, tel. 736 109 181
Mirka Melicherová, tel. 775 030 846
Roman Urbánek, tel. 775 041 613

 
mail: sokoltenistynecnl@seznam.cz
TJ Sokol Týnec nad Labem z.s.

Masarykovo náměstí 1
Týnec nad Labem 28126
IČ: 14801124
č. účtu: 2501388276/2010

Předseda oddílu: Libor Vokál, tel. 725 734 896
Provozní záležitosti, hospodář oddílu a webové stránky: Ing. Pavel Hruška, tel.: 608 407 381
Evidence brigád: Michaela Poklopová, tel. 773 682 660
Tréninky děti:
Ing. Nikola Bendáková, tel. 736 109 181
Mirka Melicherová, tel. 775 030 846
Roman Urbánek, tel. 775 041 613

 
mail: sokoltenistynecnl@seznam.cz© Všechna práva vyhrazena

Vyrobilo ® 2024 Studio Webdesign
Chabera - Tvorba stránek